Arbëri

Osmani uron Zvicrën për Ditën Kombëtare: Zvicra, një mik dhe aleat i fortë i Kosovës

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka uruar Zvicrës Ditën e saj Kombëtare.

Osmani, përmes një statusi në llogarinë e saj në Twitter ka uruar presidentin zviceran Guy Parmelin, duke thënë se Zvicra ka qenë çdo herë një mik dhe aleat i fortë për Kosovën.