Arbëri

​Moti në Kosovë, të enjten riga shiu në formë stuhie

Moti ne Kosove
 

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Të enjten ka mundësi që në vende të izoluara të ketë riga shiu në formë stuhie.