Arbëri

Mbi 1 milion vaksinime janë kryer në Shqipëri

 

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur se në Shqipëri janë kryer deri më tani 1,238,036 vaksinime.

Manastirliu ka njoftuar se vetëm gjatë ditës së enjte janë kryer 8,632 vaksinime.