Arbëri

Temperaturat deri në 33 gradë Celsius sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që sot të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, kryesisht për rreth maleve.

Temperaturat do të jenë pothuaj konstante në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 32-33 gradë celsius.