Arbëri

Hajdari: Rritja e çmimeve të produkteve ushqimore, pasojë e çekuilibrimit në tregun global

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Hyseni, ka pyetur ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Rozetë Hajdari, në seancën në Kuvend lidhur me ngritjen e çmimeve për produktet ushqimore, raporton EO.

Ministrja Hajdari tha se kjo rritje është si pasojë e një çekuilibrimi të produkteve dhe tregut në nivel global.