Arbëri

Reshje shiu sot në Kosovë

 

Vendi ynë tashmë është nën ndikimin e masave të ajrit relativisht të freskëta. Dita e sotme mbetet nën ndikimin e vranësirave të dendura dhe të pa qëndrueshme.

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me riga shiu të intensitetit të dobët deri mesatar, ndërsa në disa territore parashihen shkarkime rrufesh dhe mundësi për reshje breshëri.