Arbëri

QIKA kritikon Haxhiun: Nuk është punë prezence në protestë, është mungesë veprimi

Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Qendra për Informim, Kritikë dhe Aksion ka kritikuar ministrat Albulena Haxhiu dhe Xhelal Sveçla për prezencën e tyre në protestën e aktivistëve të mbrojtjes së të drejtave të grave, pas vrasjes së 18-vjeçares në Ferizaj.

Sot aktivistët protestuan para Ministrisë së Drejtësisë dhe asaj të Punëve të Brendshme. Teksa kanë kërkuar trajtim urgjent të rasteve të vrasjes së grave dhe parandalim të tyre, protestuesit u përcollën nga dy ministrat.