Arbëri

Mot i vranët dhe me shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas njoftimit, vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.