Arbëri

Mbi 1,000 pacientë në trajtim nga COVID-19, 73 në gjendje të rëndë

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Bazuar në raportin 24-orësh të klinkave COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 1,171 pacientë, 38 më pak se një ditë më parë.

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 1,044 të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 978 me oksigjeno-terapi dhe 73 në kujdes intensiv mjekësor.