Arbëri

Mot me diell sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të hënën do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit, vranësirat vende-vende mund të sjellin riga lokale shiu.