Arbëri

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

FOTO: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira, intervale me diell dhe me temperatura që i përgjigjen mesatareve të viteve tjera dhe muajit shtator i cili ne dekadën e tretë do të na sjellë edhe vjeshtën astronomike.

Të enjten dhe të premten do të ketë kushte që në disa zona të bie rigë e dobët e shiut, por përgjithësisht moti do të jetë i qëndrueshëm.