Arbëri

Lajçak: Qëndrimet e palëve mbeten larg në një numër çështjesh

 

Përfaqësuesesi special i BE-së në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se pozicionet e Kosovës e Serbisë mbeten ende larg për një numër çështjesh dhe se ka shumë punë për të bërë para.

Ai ka folur pas raundit të fundit të dialogut në nivel të kryenegociatorëve në Bruksel. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, u takua në Bruksel me Lajçakun fillimisht, por më pas edhe me drejtorin e të ashtuquajturës zyre për Kosovë në Qeveri të Serbisë, Petar Petkoviq.