Arbëri

Kurti: Mund të hapen tema ndërmjet Kosovës e Brukselit, por jo edhe me Serbinë

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se çështja e të pagjeturve dhe të zhdukurve me dhunë gjatë luftës së fundit në Kosovë, është tema e vetme që nuk pret në dialogun me Serbinë.

Kurti ka thënë sot se takimet e dy ditëve të fundit të ekipeve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel janë takime përgatitore për dialogun që do të ketë kapitull të ri.