Arbëri

AAK-ja: Fushata zgjedhore të jetë 5 ditë, paraqitjet publike të kufizuara

Foto: KOHA
 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vazhduar të bëjë thirrje që fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale të 17 tetorit, të jetë nga 30 në 5 ditë, si dhe paraqitjet publike të jenë të kufizuara.

Përmes një komunikate dërguar mediave, AAK-ja thotë se duhet respektuar jeta njerëzore dhe ruajtur demokracia.