Arbëri

Vuçiqi reagon pas paralajmërimeve të Kurtit për reciprocitet

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ka quajtur irracionale paralajmërimet e kryeministrit Albin Kurti, se Kosova do të vendosë reciprocitet ndaj Serbisë.

Kurti pas takimit të martën me kancelaren gjermane Angela Merkel në Tiranë, tha se Serbia nuk po respekton marrëveshjet dhe se reciprociteti do të vendoset se nuk bën ndryshe.