Arbëri

Lajçaku takohet me Bislimin, diskutojnë për hapat e ardhshëm të dialogut

 

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar të mërkurën një takim me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimi.

Lajçak ka bërë të ditur përmes një statusi në Twitter se me Bislmimin u diskutua rreth takimit të dy delegacioneve javën e kaluar në Bruksel dhe për hapat e mëtutjeshëm në dialogun Kosovë-Serbi.