Arbëri

Berisha e cilëson Bashën si “ish-kryetar” të PD-së

 

“Thikë pas shpine” e ka cilësuar ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, vendimin e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për ta përjashtuar atë nga grupi parlamentar.

Këtë deklaratë Berisha e ka bërë në prani të demokratëve në takimet që ai ka nisur dhe i ka quajtur si “foltorja”. Berisha nuk i ka kursyer edhe batutat duke e quajtur Bashën si “ish-kryetar” të PD-së.