Arbëri

Vuçiq: Erdogani mbështet dialogun me zgjidhje kompromisi

Foto: AP / Arkiv
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se Turqia e përkrah dialogun me Kosovën, dhe se beson që duhet të arrihet një zgjidhje kompromisi.

Teksa e ka quajtur Turqinë, garanci shtesë e stabilitetit dhe ruajtjes së paqes në Ballkan, Vuçiqi ka thënë se ka folur me të parin e Turqisë “edhe për disa gjëra për të cilat s’do të doja ta informoja publikun”.