Arbëri

Moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë, e mërkura dita më e ftohtë

moti ne kosove - gazeta sot
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë pesë ditëve të ardhshme, në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Sipas IHK-së, të hënën dhe në fundjavë parashihen riga lokale shiu, ndërsa ditët tjera do të jenë kryesisht me vranësira dhe intervale me diell.