1 perditesime
Arbëri

Përfundon takimi Lajçak – Vuçiq, presidenti serb: Së shpejti iu informoj për situatën në Veri

Përfundon takimi Lajçak – Vuçiq, presidenti serb: Së shpejti iu informoj për situatën në Veri
FOTO: Ilustrim
15:42

Përfundon takimi Lajçak – Vuçiq, presidenti serb: Së shpejti iu informoj për situatën në Veri

Ka përfunduar takimi mes Miroslav Lajçakut dhe Aleksander Vuçiqit në Beograd.

Pas takimit, përmes një njoftimi, presidenti serb ka thënë se mes tjerash ka biseduar edhe për situatën e tensionuar që u shkaktua sot në Jarinjë.

“Së shpejti do të informoj publikun për gjithçka që po ndodh në veri”, thuhet në njoftim.

15:19

Nis takimi Lajçak – Vuçiq

Emisari special i Bashkimi Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë, Miroslav Lajçak, është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, në Beograd.

Lajçak do të qëndrojë në Serbi në një vizitë dyditore në përgatitje për rifillimin e dialogut.

Lajçak qëndroi tre ditë në Kosovë, ku takoi kryeministrin Albin Kurti dy herë, presidenten Vjosa Osmani, kryekuvendarin Glauk Konjufca dhe gjithë liderët e partive opozitare.