Arbëri

Lajçaku bën thirrje për ulje të tensioneve në veri

Foto: KOHA
 

I dërguari nga Bashkimi Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se i ka informuar ambasadorët për situatën e krijuar në veri të Kosovës, derisa ka bërë thirrje për ulje të tensioneve.

Përmes Twitterit, Lajçak ka thënë se është e rëndësishme rivendosja e paqes dhe lejimi i lëvizjes.