Arbëri

Moti sot, rënie e madhe e temperaturave

 

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende do të ketë edhe riga lokale shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se temperaturat sot do të shënojnë rënie të madhe. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 15-19 gradë Celsius.