Arbëri

Rakiq thotë se situata sot është më e tensionuar

 

Kreu i Listës Serbe, Goran Rakiq, njëherit Ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, ka thënë se situata sot në veri të Kosovës është më e tensionuar sesa ditëve të kaluara.

Rakiq në një prononcim për media në afërsi të pikëkalimit kufitar në Jarinjë ka thënë se në Bërnjak janë rrahur te qytetarë serbë, të cilën gjë më herët e ka demantuar Policia e Kosovës.