Arbëri

​Temperatura deri në 25 gradë Celsius në dy ditët e ardhshme në Kosovë

moti ne kosove - parashikimi
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes të 3-7 gradë celsius, teksa ato maksimale në mes të 21-25 gradë.