Arbëri

Mot i ndryshueshëm në javën e fundit të shtatorit

Foto: Ilustrim
 

Java e fundit e muajit shtator do të vijojë me kushte të ndryshueshme meteorologjike, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK-së, gjatë javës që jen do të ketë vranësira të dendura, derisa nga e marta do krijohen kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.