Arbëri

321 pacientë me koronavirus po trajtohen në klinikat për COVID-19

 

Në Klinikat për COVID-19 dhe në spitalet e përgjithshme në vend janë duke u trajtuar 321 pacientë.

Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 242 pacientë janë me oksigjenoterapi dhe 35 në gjendje të rënduar shëndetësore.