Arbëri

Osmani në takim me Rohden: Serbia me veprimet nxitëse po tenton ta destabilizojë veriun

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ripërsëritur se Serbia është faktor destabilizues në rajon.

Osmani gjatë takimit me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se Serbia nëpërmjet diskursit dhe veprimeve nxitëse, po tenton ta destablizojë veriun e Kosovës.