Arbëri

Moti i vranët e me intervale me diell në dy ditët e ardhshme

 

Moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme do të jetë i vranët dhe me intervale me diell gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë.

Të mërkurën do të ketë riga të dobëta të shiut në vise të larta. Temperaturat minimale do të sillen mes 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 20-22 gradë Celsius.