Arbëri

Moti sot, i vranët dhe me riga shiu

 

Gjatë ditë së sotme parashihet mot më i freskët dhe kryesisht i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se do të ketë edhe riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 16 dhe 18 gradë Celsius.