Arbëri

Mehaj: Së shpejti do të hapet konkursi për 850 rekrutë të rinj në FSK

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, në foltoren e Kuvendit të Kosovës ka thënë se së shpejti do të hapet konkursi më i madh i rekrutimit në FSK. Do të rekrutohen 850 rekrutë të rinj, ka thënë Mehaj.

Ai u ka bërë thirrje të gjithë të rinjve e të rejave që të aplikojnë dhe ka thënë se procesi do të jetë i drejtë, i barabartë e shumë profesional.