Arbëri

Varhelyi akuzohet se po e favorizon kandidaturën e Serbisë në dëm të sundimit të ligjit

 

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi akuzohet se po mbështet kandidaturën e Serbisë për anëtarësim në BE, duke minimizuar shqetësimet për sundimin e ligjit dhe demokracinë atje, raporton “Politico.eu”.

Samiti BE-Ballkan Perëndimor do të mbahet nesër në Slloveni.