Arbëri

Moti për sot, i vranët dhe me shi

 

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët e vende-vende do të ketë edhe riga të dobëta shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, kurse maksimalet parashihet që të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë.