Arbëri

Moti për të dielën në Kosovë

Foto: Ilustrim
 

Të dielën pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë mëngjesit mund të ketë mjegull në ultësira, kjo si rezultat i radiacionit dhe ndryshimeve në fushat termike.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 13-15 gradë