1 perditesime
23:04

Një i plagosur me armë zjarri në tubimin e PDK-së në Skenderaj

Ermir Bujupaj

Një 33-vjeçar është lënduar në Skenderaj nga një predhë plumbi, ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti.

Ai i ka thënë KOHËS se rasti ka ndodhur në orën 20:45 dhe viktima është jashtë rrezikut për jetë.

“Nga hetimet e para bëhet e ditur se lëndimi i viktimës ka ndodhur në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj”, thuhet në njoftimin policor.

Rasti është iniciuar dhe po hetohet ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

20:22

Policia ndërhyn në festën e PDK-së në Skenderaj

21:09 - Policia ndërhyn në festën e PDK-së në Skenderaj

Rexhep Krasniqi dhe Medina Pasoma

Përmes një kordoni, Policia e Kosovës është detyruar të ndërhyjë në festën e Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, pasi thuhet se janë ngritur tensione mes kësaj të fundit dhe përkrahësve të Bekim Jasharit, i cili në këto zgjedhje garon me iniciativë të pavarur.

Simpatizantë të PDK-së kanë nisur festimet në Skenderaj me brohoritma e mjete piroteknike. Më herët janë dëgjuar edhe të shtëna armësh.

Kandidati i PDK-së atje, Fadil Nura, aktualisht po prin me numrin e votave. Nga rreth 8227 vota të numëruara, Nura ka 2.004, ndërsa Bekim Jashari me Iniciativën e pavarur aktualisht ka 1.193.

20:22 - Në Skenderaj festa e përkrahësve të Bekim Jasharit ka filluar qysh para mbylljes së vendvotimeve.

Sipas gazetares së Kohës atje, ka pasur edhe të shtëna me armë. 

Sipas rezultateve të deritashme nga KQZ për votat e numëruara, Fadil Nuraj i PDK-së po prin me vota.