Arbëri

Vitia: Herët është të flitet për balotazh, rezultati aktual është i jashtëzakonshëm për VV-në

 

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, ka deklaruar se rezultati aktual është i jashtëzakonshëm për këtë parti, dhe sipas tij, janë dukshëm duke prirë karshi kundërkandidatëve.

Vitia deklaroi për KOHËN se janë duke punuar në procesimin e të dhënave që po i marrin nga komisionerët nëpër qendra të numërimit, derisa ka shtuar se ditën e sotme ka fituar qytetaria.