Arbëri

Abdixhiku deklarohet pas zgjedhjeve: LDK-ja ka dyfishuar votën

 

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se kjo parti është rikthyer fuqishëm në këto zgjedhje, duke e fituar Pejën, Lipjanin dhe Fushë-Kosovën.

Përmes një konference për media, Abdixhiku tha se rikthimi i LDK-së është arritje por mbi të gjitha përgjegjësi, që duhet ta ushtrojë me kujdes.