Arbëri

Trefishohen rastet e reja me koronavirus në Shqipëri

 

Është trefishuar numri i rasteve të reja të infektuar me koronavirus në Shqipëri, krahasuar me një ditë më parë ku u regjistruan 9 humbje jete dhe 217 raste të reja.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë regjistruar 12 viktima dhe 616 raste të reja.