Arbëri

Berisha: Rama në krah të Vuçiqit kundër Kosovës

 

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se në bashkëpunim me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka dalë kundër Kosovës dhe shqiptarëve.

Duke folur nga ‘foltorja’ e mbajtur në Dibër, Berisha tha se janë kundër asaj që Shqipëria të bëhet “një fasadë” e Vuçiqit.