Arbëri

Mot më i ngrohtë nesër e pasnesër

 

Sipas Institutit Hidrometeorologjik gjatë dy ditëve të ardhshme moti në Kosovë do të jetë me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në njoftim thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.