Arbëri

Ibrahimi: Serish do të kërkojmë heqjen e orës policore

 

Asociacioni i Komunave të Kosovës serish do të kërkojë heqjen e orës policore, pasi sipas tij, një masë e tillë është e panevojshme në kohën kur vendi ynë po shënon rënie të numrit të rasteve të reja me koronavirus dhe për disa ditë me radhë nuk ka pasur fatmirësisht asnjë rast me fatalitet.

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës Sazan Ibrahimi në një intervistë për KosovaPress thotë se Kosova është ende njëra nga vendet e rajonit, e cila po vazhdon me ashpërsimin e masave antiCOVID.