Arbëri

​Kurti: Serbia duhet të tregojë forcën e saj në ringun e boksit, jo në kufi

 

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Serbisë për të mos lejuar pjesëmarrjen e boksierëve kosovarë në kampionatin botëror të boksit në Beograd.

Në reagimin e tij në Twitter, kryeministri Kurti i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian dhe bashkësisë ndërkombëtare që të dënojë veprimin diskriminues të Beogradit zyrtar.