Arbëri

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministres Hoxha dhe të tjerëve

Foto: Driton Paçarada / Koha
 

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ish-sekretarit Kushtrim Cukaj dhe tre të tjerëve, Fitim Mustafa, Demush Shasha e Nuhi Osmani.

Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e ka bërë të ditur mbrojtësi i të akuzuarit Shasha, avokati Tahir Rrecaj.