Arbëri

Osmani në vizitë zyrtare në Portugali

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka nisur vizitën zyrtare në Portugali.

Osmani në Portugali do të takohet me presidentin Rebel de Sousa, kryeparlamentarin Eduardo Ferro Rodrigues, ministrin e Jashtëm, Augusto Santos Silva, ministrin e Mbrojtjes, Joao Gomes Cravinho dhe shefin e Forcave të Armatosura, admiralin Silva Ribeiro.