Arbëri

Kurti: Kosova asnjëherë nuk ka shënuar rritje më të madhe ekonomike se këtë vit

Foto: Alban Bujari \ KOHA
 

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, kanë mbajtur konferencë për media, në lidhje me operacionalizimin e masës Subvencionimi i Kredive Investive dhe masës Mbështetje e eksportit, nga Pako e Ringjalljes Ekonomike, raporton Ekonomia Online.

Kurti tha se ekonomia ka pasur rritje si asnjëherë më parë, duke shtuar se ka pasur rritje të eksporteve, dhe shtim të aktivitetit.