Arbëri

ZPS-ja shton një dëshmitar në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinajt

 

Trupi gjykues në krye me Charles L. Smith ka miratuar kërkesën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar(ZPS) për të ftuar edhe një dëshmitar në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Gjykimi ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt do të vazhdojë nesër në Dhomat e Specializuara në Hagë me dëgjimin e dëshmitarit të tretë në këtë proces gjyqësor.