Arbëri

Sveçla niset për në Deçan: Autori i aktit makabër të arrestohet sa më parë

 

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se është i tronditur nga ngjarja që ka ndodhur në Gllogjan.

Sceçla i cili ishte në Shqipëri për shkak të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, ka bërë të ditur se me të marrë vesh për lajmin është nisur për në Deçan.