Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se edhe gjatë ditës së shtunë, Kosova do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik.

Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijoj kushte për mot kryesisht të vranët dhe me intervale me diell.