Arbëri

Shoferët e autobusëve ndihen të pasigurt pas vrasjes në Gllogjan

 

Ndjenjë pasigurie ka shkaktuar te shoferët e autobusëve në Gjakovë, vrasja e së premtes në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Si pasojë e të shtënave me armë në drejtim të një autobusi, të premten u vranë shoferi dhe dy nxënës. Shoferi Gani Gjokaj vdiq në vendin e ngjarjes, ndërsa nxënësit në spital, pasi nuk arritën t’u mbijetojnë plagëve të marra.