Arbëri

Nis ndërtimi i Aeroportit të Vlorës në Ditën e Flamurit

 

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Ditën e Flamurit kanë nisur punimet për Aeroportin e ri të Vlorës.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ministrja Balluku si dhe ndërtuesi Behgjet Pacolli shpjeguan njëri pas tjetrit procesin e fillimit dhe si do të vazhdojë puna për ndërtimin e portës së tretë nga qielli të shqiptarëve.