Arbëri

PSD organizon “referendum për bashkim me Shqipërinë”, ftojnë Kurtin të votojë pro

FOTO: EO
 

Partia Socialdemokrate ka organizuar “referendumin ku do të votohet për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë” në Prishtinë.

Madje ata kanë vendosur një tendë dhe një kuti, me ç’rast e kanë ftuar kryeministrin Albin Kurti që të dalë dhe të votojë pro bashkimit me Shqipërinë.